Novinky‎ > ‎novinky 2018‎ > ‎

Závěrečná zpráva ze Soustředění na Velkém Dářku

přidáno: 24. 7. 2018 7:20, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 24. 7. 2018 7:21 ]
Opět po roce jsme se sešli ihned po Šilhánkově memoriálu na týdenním soustředění. Letos se sešlo pouze 8 evropek, a to díky absenci některých reprezentujících nadějí na Mistrovství Evropy na Gardě. Až na jednoho se zde ukázali samé známé tváře, a tak jsme mohli pokračovat tam, kde jsme loni skončili. Pod trenérským vedením Ríši Kafky a Jirky Žáčka se trénovalo nejen na vodě, ale i na břehu, a to formou fyzické přípravy, či přednášek a rozborů videí. Hlavním cílem letošního tréninku byly dva z důležitějších úkonů potřebných k úspěchu na závodech. Obraty a starty.


Jelikož je Dářko velice „dobrým“ větrným revírem, o vítr nebylo, až na nějaké to dopoledne, nouze. Na vodě jsme strávili celkem okolo 16ti hodin. Podařilo se nám dvakrát za týden prohnat kola po místních „pahorcích“, povinně jsme všichni oběhli Dářko, a dokonce došlo i na posilovací Workout tabatu.

Každý den po tréninku probíhal rozbor videí, kde všichni mohli vidět své chyby, ale i některé správně provedené úkony. Vždy je lepší se na sebe podívat z jiné než vlastní perspektivy. Člověk si pak lépe uvědomí, co dělá špatně. Další věcí je pohled na větrem napnutou plachtu zezadu. Mnoho lidí si neuvědomuje, jak se vlastně plachta, pomocí provázků, tvaruje. Snad se nám to díky těmto záběrům podařilo vysvětlit.

Každý ví, že naučit se správně dělat obraty není na jeden den tréninku. Chce to jen trénovat a trénovat. Z pohledu trenérů, můžeme říct, že progres se určitě projevil. Díky podobné sestavě účastníků jako minulý rok, lze jednotlivě porovnat zlepšení, ale i přístup k jednotlivým operacím na lodi. Nemá smysl zde každého popisovat, mluvíme za celou skupinu.

Při trénování startů jsme využívali různé varianty tréninku. Ať už omezené startovní prostory, či starty z kójí. Zlepšení zde si musí každý přiznat sám. My můžeme pouze říct, že když se chce, tak to jde.

Tímto bychom chtěli poděkovat zúčastněným, a těšíme se na příští rok!

Za trenérský tým,

Ríša a Jirka