Novinky‎ > ‎novinky 2018‎ > ‎

MB Keramika Pálavská regata 2018

přidáno: 2. 5. 2018 11:07, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 5. 2018 11:11 ]
Tradiční jarní závod na Nových Mlýnech se letos, díky úternímu státnímu svátku, stal prodlouženým víkendem. Rok od roku je tato sportovní událost prestižnější, a tak se vždy můžeme těšit na skvěle připravený závod.

Již týden před závodem přišla první SMS Pálavská regata, a tím došlo k navnadění nerozhodnutých závodníků přijet na Pálavu si zazávodit. Naše lodní třída má stále co nabídnout. Celkem přijelo 36 závodníků a všichni pomýšleli samozřejmě, jak jinak, něž na medaile.

Roli hlavního rozhodčího si letos vzal na starost (evropář) Ríša Kafka a můžeme říct, že se mu to bez problému podařilo. Sobotní start byl naplánovaný přesně na poledne. Podmínky byly vskutku jachtařské. Slunce, vítr okolo 4-6 m/s, a hlavně dobrá nálada panovala mezi všemi závodníky. První den se tedy odjely 3 rozjížďky, po kterých se večer mohl radovat Štěpán, který velel celé evropářské skupině.

„V neděli se nedělá“ v tomto duchu vypadalo nedělní ráno. Již v deset hodin byla vyvěšena vyhláška, že start je kvůli nepříznivě malému větru odložen až na dvanáctou hodinu. A tak se taky stalo. Podmínky se nakonec umoudřily a začalo se závodit. Vítr 5-8 m/s sice dost přeskakoval, ale umožnil ujet 4 rozjížďky. Ti, kteří potřebovali po zimě umýt loď, to spáchali hned během závodu. Večer proběhl jako obvykle večírek s kapelou a nechyběla i hodnotná tombola.

Pondělní předpověď vypadala velice slibně. Všichni věděli, že to bude bolet. Hned od ranních hodin bylo zřejmé, že pondělek bude pro některé „řežba“ a pro malou skupinku individualistů „lehký výklus“. Konečně mohli všichni po zimně ukázat nabytou fyzičku. Ve větru 10-12 m/s se odjely poslední 2 rozjížďky a tím byl ukončen první závod ze série Poháru České republiky v LT Evropa.

Celkovým vítězem se stal Štěpán Sivý, jako druhá dojela Vendula Škráčková, a bronzovou pozici obsadil Miloslav Soukal.

Děkujeme všem závodníkům, pořadatelům, a hlavně krásnému počasí! Je nutné se znovu opakovat. Velké díky patří Chlupovic rodince a spoustu dobrovolníkům a sponzorům. Nikdo si nedovedeme představit, kolik úsilí se za Pálavskou regatou skrývá. Díky není nikdy dost. A jak můžeme organizátorům udělat největší radost – ZA VŠECHNY EVROPÁŘE SLIBUJEME, ŽE PŘÍŠTÍ ROK PŘIJEDEME V HOJNÉM POČTU ZASE!

Příštím závodům ZDAR

Za ALT E

Richard Kafka

PS: Pro ty, kteří se nenašli ve fotogalerii Laserů na webu ČSJ, nezoufejte. Soukromou fotogalerii nám celou dobu závodu dělal Zděněk Mlejnek https://www.zonerama.com/zdenekmlejnek/Album/4289249