Novinky‎ > ‎novinky 2017‎ > ‎

Zpráva moravského zběha z posledního poháru 3C 2017

přidáno: 19. 10. 2017 23:54, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 2. 2018 8:33 ]
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/zpravamoravskehozbehazposlednihopoharu3c2017/PA082555%20(Kop%C3%ADrovat).jpg
Už je to tady. Po celoroční práci na své fyzické kondici a rozvoji jachtařských dovedností, jsem se rozhodl vše zúročit a vyjet na první (a také poslední) pohárový závod. Forma mi vyšla přesně na Podzimní regatu Václava Vacka (VS Duchcov). Ačkoli se závod nachází 260km od Vysočiny, nedá se nic dělat. Když člověk musí, tak musí.

Jízda přes půl republiky narušuje sportovní morálku. Bičují nás přívalové deště a rtuť teploměru na palubní desce strmě klesá. Poslední kapku přidává Petra při příjezdu. „ Možná jsem si spletla termín…“ Areál zeje prázdnotou. Při bližším zkoumáním nacházíme auto s německou značkou a Evropou na střeše. Mezinárodní účast mě zaskočila. Ten dortík k obědu jsem si dávat neměl.

Sešlo se nás celkem 17 (z toho jsou dva Němci). Dlouze skládám svoje vypracované tělo do neoprenu. Povedlo se to. Duchcovští organizátoři nic nenechávají náhodě a startují na čas, což mě i několik dalších závodníku na břehu zaskočilo. Pozdní start na výsledkách poznat není. Jsem prostě ve formě. Po čtyřech rozjížďkách máme padla.

Část odpoledne a celý večer je před námi a tak narychlo sestavujeme kontrolní komisy Prsoměrky. V čele komise je hlavní měřič Suky, za Moravu měřím já a za nováčky Martin Mojdl. Petra nám dělá taxikáře a jedeme do nedalekého vinařství za Katkou (Petry O. sestrou), která shodou okolností pracuje s Markétou Schwarzovou (pozn. pro neznalé – 1. vítězka Prsoměrky z roku 2001), ta tam má být také. Pozn. taxikáře – upjaté pohledy komise při Markéty přivítání více než dokazují regulérnost Prsoměrky v prvních letech udělování.  Při povinné návštěvě sklepa, který oproti moravským sklepům není v podzemí, narážíme na víno Sylvan. Katky vstřícnost nám téměř nedovolí se ani najíst, ale za to máme možnost se zúčastnit degustace vín. S úsměvnými zážitky se navracíme do kamarádského kruhu evropářů. S Němci jsme se sblížili natolik, že jsme se rovnou přihlásili na regatu do Norimberku, která se koná následující víkend.

Ráno jsme odjeli další dvě deštivě rozjížďky pod místní duhou. Nezbylo tedy nic jiného než zatleskat vítězi - Sukymu, vyhlásit čecháčkům pohár 3M (sami by to totiž nezvládli) a vyrazit domů.

Ríša (Big Boss)

Výsledky:

http://www.sailing.cz/zavody.php?ctl=171621&sezona=2017

Fotogalerie:

https://www.zonerama.com/zdenekmlejnek/Album/3794362