Novinky‎ > ‎novinky 2017‎ > ‎

Mistrem ČR již po jedenácté Marra Směšný

přidáno: 3. 10. 2017 4:06, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 2. 2018 8:35 ]
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/mistremcrjizpojedenactemarrasmesny/DSC_7540%20(Kop%C3%ADrovat).jpg
Po loňském neodjetém MČR byl letošní cíl jasný.
Z důvodu státního svátku byl závod čtyřdenní, což nám dalo možnost užít si jachting v dostatečné míře. Hlavní rozhodcovské role se chopil Luboš Hofmann, který tímto závodem ukončil svojí uspěšnou kariéru rozhodčího. Celkem se nás sešlo 38 závodníků. Závod byl naplánován na 12 rozjížděk, a ty se taky odjeli. Velmi důležitou pozici dostal Jarda Plodek, který byl oficiálně jmenován svačinářem LT Evropa. Každý den po rozjížďkách nás na břehu čekala chutná sváča.
První dva dny foukalo 3-5 m/s. Každou rozjížďku bylo závodní pole značně promíchané, jelikož vítr chodil v "nepravidelných" intervalech, a tak nebylo lehké trefit správnou stranu. Páteční večer se nesl v kulturním duchu, a to večírkem s občerstvením a kapelou.
Předpověď na víkend vypadala velmi slibně. V sobotu přišel silnější vítr okolo 6-10 m/s.  Pořadí závodníků se opět velmi promíchalo.
Na večer nás čekala výroční schůze ALT Evropa v jenom vinném sklípku v Pavlově, kde proběhlo také vyhlášení Poháru ČR a putovních cen. Sovu si za svojí lásku k lodní třídě a velmi pestrý slovník odvezl Suky, a prsoměrku dostala Anička Wehrenbergová. Všichni zde načerpali energii na poslední závodní den.
Jak se říká "to nejlepší na konec", tak se taky stalo. Poslední dvě rozjížďky fouklo 6-12 m/s. Závodní pole se zúžilo a někteří okusili teplotu vody i vícekrát. Ríša skončil dokonce s rozbitou hlavou od ráhna. 
Pro celkové vítězství si již po jedenácté dojel Marra Směšný (CZE 11 - že by náhoda?), v závěsu za ním skončil Štěpán Sivý a třetí místo obsadila Vendy Škráčková.
Můžeme říct, že se mistrovství po všech stránkách vydařilo, a těšíme se na další důležitý závod - EVROPA CUP na Mácháči.

Ríša

fotky od svačináře Jardy Plodka: https://www.zonerama.com/YCPardubice/Album/3772396
 
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/mistremcrjizpojedenactemarrasmesny/DSC_7473%20(Kop%C3%ADrovat).jpg