Novinky‎ > ‎novinky 2017‎ > ‎

Každý evropář je romantik - aneb EVROPA CUP 2017

přidáno: 12. 11. 2017 12:05, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 2. 2018 8:31 ]
Je to v listopadu, má to svoje téma a všichni se na to těší celou sezónu, co je to??

Ano, je ten nejlepší a nejdůležitější závod sezóny. Letos pořádaný jacht klubem Doksy na Máchově jezeře.
Jak už bývá zvykem, každý ročník je něčím specifický. Po loňské kožichové párty na Dářku jsme se posunuli kousek dál a to hlavně v kulturním slova smyslu. Úkol zněl jasně.  Musíte vypadat jako z období romantismu.
Vše to začalo pátečním uvítacím večírkem. Postupně jsme se scházeli ve vyhřáté klubovně místního jacht klubu. Za rytmu živé hudby došlo i na tanec. Dalším úkolem každého závodníka bylo, dovést nejoriginálnější perník s evropářskou tématikou. Stůl se postupně plnil hezčími a originálnějšími nápady všeho druhu, dokonce došlo i na "sypký" bílý perník.
V průběhu večera přicházela i chuť na sladké, a tak jsme soutěž o nejlepší perník předčasně ukončili, a pustili se do nich.
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/kazdyevroparjeromantik-anebevropacup2017/P1020888%20%281%29%20%28Kop%C3%ADrovat%29.JPG?attredirects=0
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/kazdyevroparjeromantik-anebevropacup2017/IMG_0781%20(Kop%C3%ADrovat).JPG

V sobotu bylo v plánu provětrat naše stroje a sklouznout se na místním moři. Již od rána vál lehký studený vítr, a tak se všech 48 závodníků s chutí pustilo do příprav na vodu. Pro některé jeden z mála závodů za rok, pro některé třeba dvacátý, ale důležitost vyplutí brali všichni stejně. "Na Mácháči jenom v sucháči." i tak by se daly nazvat podzimní podmínky, které ten den panovaly. Vítr zesílil na 6-8 m/s a chodil dost nárazově. Hodně závodníků okusilo teplotu vody nejen při nastupování na loď. Odjeli se dvě rozjížďky a tím jsme uzavřeli závodní sezónu. Vítězem Evropa cupu se stal Venca Novotný, před Šárkou Bauerovou a Zdeňkem Chlupem. 
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/kazdyevroparjeromantik-anebevropacup2017/P1030054%20%28Kop%C3%ADrovat%29.JPG?attredirects=0

V odpoledních hodinách nás čekal výlet na parníku okolo rybníka. Povinná výbava byl oděv z období romantismu. Cílem výletu bylo dopravit se do hospody na kraji rybníka, kde nás čekalo občerstvení a příjemná atmosféra za rytmu našich mladých evropářských hudebníků.
Večerní program se dále odehrával na klubovně v jacht klubu. Tak trochu "seriózní" zábavu nám připravil Zdenál, čímž dokázal jak je naše lodní třída zajímavá, s bohatou historií a současností. Evropářský kvíz hrálo celkem 7 týmů. Hádali jsme otázky všeho druhu, zapátrali v pamětích a občas i tipovali. Vítězným týmem se stal tým Stará Chlupatá.

A tak nějak probíhal Evropa cup 2017 na Mácháči.

Děkujeme Romanu Kalovi a místnímu klubu za uspořádání tak důležitého závodu a těšíme se na další ročník.

Ríša Kafka ml.

fotky: