Novinky‎ > ‎novinky 2017‎ > ‎

Hlučínská regata - poslední závod Moravského poháru

přidáno: 24. 10. 2017 12:50, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 2. 2018 8:28 ]
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/hlucinskaregata-poslednizavodmoravskehopoharu/IMG_0732%20(Kop%C3%ADrovat).JPG
Typickým podzimním závodem můžeme nazvat závod, jehož termín se hodně blíží nejzazšímu Evropa cupu. Jak už z názvu události vyplývá, vše se odehrává na Hlučínském jezeře, jež se nachází téměř na samém okraji Ostravy. Díky významnému průmyslu tohoto města je zde občas těžké rozpoznat mlhu od smogu.
    Předpověď na víkend vypadala docela slibně, a tak se dala čekat hojná účast. Evropek se nás sešlo 10. Plni očekávání jsme nastrojili lodě, a vyhlíželi již slíbený vítr.  Po asi hodinovém odkladu, kdy ještě někteří nabírali síly po pátečním večírku, přišel povel na vodu. Bundy, čepice a něco na zahřátí by se dalo nazvat jako povinná výbava.     Vítr bohužel nedosahoval takových parametrů, aby se první rozjížďka dojela do konce. A tak nastalo čekání na vodě. Někteří to nevydrželi a dali přednost teplému guláši v místním baru. Po pár dalších pokusech postavit trať tak, aby vydržel směr větru (když teda nějaký vítr přišel), se konečně podařilo závodit. Odjeli jsme 3 náročné rozjížďky ve větru do 2 m/s. Podmínka odjetí počtu rozjížděk trojkového poháru byla splněna, a tak jsme se už dále nepokoušeli další aktivity.
Na břehu závodníky čekal řízek a studené pivko.
Větrné předpovědi na neděli nebyly zrovna veselé, a navíc ráno měl přijít silný liják,  tak někteří sbalili své kocábky už večer.
A jak bylo vyvěštěno, tak se taky stalo. Ráno zima, déšť a žádný náznak větru. Závody byly ukončeny ještě před polednem. Popřáli jsme si veselé Vánoce a s radostí se vydali ke svým domovům.
Vítězem nebo spíše vítězkou se stala Kačka Chlupová, druhý skončil Jirka Žáček a hned za nimi Vendy Škráčková.
Děkujeme místnímu klubu za pěkné závody a těšíme se za rok.

Ríša Kafka

výsledky budou dodány