Novinky‎ > ‎novinky 2017‎ > ‎

GARDA Torbole Meeting

přidáno: 7. 8. 2017 12:22, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 28. 8. 2017 2:31 ]
Účast na tradičním jarním závodě na Gardě je bezpochyby jedna z největších událostí, které se evropářovi během roku naskytnou. Letos se konal již 19. ročník Torbole Europe Meetingu a do prosluněného Circolo Vela Torbole se sjelo 123 závodníků z 10 států Evropy, kde se od 8. do 10. dubna porvali o co nejlepší výsledek.

Z české flotily se letos dostavil poněkud užší vzorek. Na místo činu se po loňském mistrovství světa opět vrátili Peťa Ondíků, Terka Kováčů a Štěpán Sivý, doplněni o gardské greenhorny Kubu Kršňáka a Adama Plodka. Pohodlí člunu za otěže a neopren vyměnil i Ríša Kafka a tato šestice pak během třech závodních dnů předvedla své dovednosti.
Každý den se odjeli 3 plánované rozjížďky. Tradiční termický vítr se letos otáčel ze severu na jih již kolem desáté hodiny a pak plíživě během celého dne zesiloval. Většina rozjížděk byla odjeta ve větru průměrně od 8 do 10 m/s, kdy celkový bezchybný jachtařský dojem potvrzovala navíc azurová obloha a krásných 20 stupňů.
Náročným gardským podmínkám čelili všichni čeští (i moravští) evropáři se ctí a za odměnu dostali všichni novou Greenku od Jorgena….to by bylo, co? Popravdě jsme museli s povděkem přijmout tradičně velmi vysilující porci těstovin a odměnou nám byl pocit z dobře odpumpovaného zaďáku.
Za pomyslnou velmi nevzhlednou šmouhu, na jinak bezchybném Torbole Meetingu, považuji rozvázání pracovního poměru mezi místním jachtklubem a zaměstnancem roku Nembou Colinsem alias Elvisem. O to víc je pohoršující, že byl nahrazen parkovacím automatem. Pamatujme na něj s láskou, zůstane navždy v našich srdcích.

Odkaz na výsledky zde: http://circolovelatorbole.com/uploads/regate/118_19-europe-meeting-2017.htm 

Štěpán Sivý (6.), Petra Ondíková (74.), Jakub Kršňák (75.), Richard Kafka (81.), Tereza Kováčová (87.), Adam Plodek (88.)
aloha 

Štěpán