Novinky‎ > ‎novinky 2017‎ > ‎

Češi na výletě v německém Norimberku

přidáno: 20. 10. 2017 0:39, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 2. 2018 8:32 ]
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/cesinavyletevnemeckemnorimberku/DSC_8269%20(Kop%C3%ADrovat).jpg
Minulý víkend se pár našich nadšenců vydalo na závody do "nedalekého" Norimberka (Německo), aby ukázali svoje schopnosti našim sousedům. Najet za víkend 1400km pro některé není vůbec problém. I s ne moc dobrou předpovědí se všichni těšili na, pro nás nový, jachtařský spot. Celkem se sešlo 40 závodníků, z toho 7 našich. V krásném slunečném počasí to tam vypadalo jako u moře. Sobotní den nabídl pouze opalovačku a jízdu v autíčkách z kopce, ale i tak si ho naši užili. Závodilo se pouze v neděli, a to ve větru horším než je obvykle u nás. I v těchto těžkých podmínkách se naši neztratili a odvezli si velice pěkné výsledky.


Od Adama Plodka
Závody u Norimberku
15. října se český tým závodníků, ve složení Adam Plodek, Ríša Boss Kafka, Petra Ondíková, Štěpán Sivý, Miloslav ml. Soukal, Terka Kováčová a nejaktivnější evropář Jirka Žáček, rozhodl zúčastnit závodů poblíž Norimberku.
Jak se sluší na našeho nejscestovalejšího borce dorazil Jirka společně s Terkou na místo první a zajistil nám krásné místa v kempu a po nich postupně dojeli všichni ostatní.  Po probuzení náš čekalo krásné počasí bez mráčku a jako zrcadlo krásná hladina, i přesto jsme se odhodlaně pustili do strojení lodí a přihlašování, kde se k nám chovali příjemně, přesně tak jak se k profíkům z ciziny má chovat. Naštěstí se pořadatelé připravili na nedostatek větru a vytáhli závodní plastové GTčka, s nimiž ukazovali mladí němci zdatnost s motorovými vozidly již od rána. Mezi obědem a večerním programem pořádaným klubem jsme se rozhodli dojít na zmrzlinu a podívat se po této krásné turistické lokaci a navíc při krásném letním počasí. Nakonec parný den skončil a my se těšili na příjemný kulturní večer, na který bylo připraveno občerstvení ve stylu udělej si svůj hamburger a v celku dobré nápoje. Nakonec jsme si v tento den užili snad všechno co šlo, automobilové závody, zmrzlinu, kulturní večer a dokonce muziku a tanec v Jirkově autě.  Druhý den se již komise rozhodla, že se závod prostě odjede, přece jenom to byla kvalifikace jižního Německa na mistrovství světa, a tak jsme časně dopoledne vyrazili na vodu, kde se Češi pořádně ukázali. Po dvou odplácaných rozjížďkách se umístili na prvních čtyřech pozicích Petra, Štěpán, Suky a Terka.