Kompletní výsledky Moravského poháru

přidáno: 20. 11. 2017 10:17, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 2. 2018 8:28 ]

Po pěti odjetých závodech Moravského poháru se na první místo stupňů vítězů "opět" postavil Jiří Žáček, v těsném závěsu za ním se umístila Kateřina Chlupová a Michal Kubík.
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/kompletnivysledkymoravskehopoharu/20171022_091024819_iOS%20%28Kop%C3%ADrovat%29.jpg?attredirects=0

Každý evropář je romantik - aneb EVROPA CUP 2017

přidáno: 12. 11. 2017 12:05, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 2. 2018 8:31 ]

Je to v listopadu, má to svoje téma a všichni se na to těší celou sezónu, co je to??

Ano, je ten nejlepší a nejdůležitější závod sezóny. Letos pořádaný jacht klubem Doksy na Máchově jezeře.
Jak už bývá zvykem, každý ročník je něčím specifický. Po loňské kožichové párty na Dářku jsme se posunuli kousek dál a to hlavně v kulturním slova smyslu. Úkol zněl jasně.  Musíte vypadat jako z období romantismu.
Vše to začalo pátečním uvítacím večírkem. Postupně jsme se scházeli ve vyhřáté klubovně místního jacht klubu. Za rytmu živé hudby došlo i na tanec. Dalším úkolem každého závodníka bylo, dovést nejoriginálnější perník s evropářskou tématikou. Stůl se postupně plnil hezčími a originálnějšími nápady všeho druhu, dokonce došlo i na "sypký" bílý perník.
V průběhu večera přicházela i chuť na sladké, a tak jsme soutěž o nejlepší perník předčasně ukončili, a pustili se do nich.
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/kazdyevroparjeromantik-anebevropacup2017/P1020888%20%281%29%20%28Kop%C3%ADrovat%29.JPG?attredirects=0
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/kazdyevroparjeromantik-anebevropacup2017/IMG_0781%20(Kop%C3%ADrovat).JPG

V sobotu bylo v plánu provětrat naše stroje a sklouznout se na místním moři. Již od rána vál lehký studený vítr, a tak se všech 48 závodníků s chutí pustilo do příprav na vodu. Pro některé jeden z mála závodů za rok, pro některé třeba dvacátý, ale důležitost vyplutí brali všichni stejně. "Na Mácháči jenom v sucháči." i tak by se daly nazvat podzimní podmínky, které ten den panovaly. Vítr zesílil na 6-8 m/s a chodil dost nárazově. Hodně závodníků okusilo teplotu vody nejen při nastupování na loď. Odjeli se dvě rozjížďky a tím jsme uzavřeli závodní sezónu. Vítězem Evropa cupu se stal Venca Novotný, před Šárkou Bauerovou a Zdeňkem Chlupem. 
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/kazdyevroparjeromantik-anebevropacup2017/P1030054%20%28Kop%C3%ADrovat%29.JPG?attredirects=0

V odpoledních hodinách nás čekal výlet na parníku okolo rybníka. Povinná výbava byl oděv z období romantismu. Cílem výletu bylo dopravit se do hospody na kraji rybníka, kde nás čekalo občerstvení a příjemná atmosféra za rytmu našich mladých evropářských hudebníků.
Večerní program se dále odehrával na klubovně v jacht klubu. Tak trochu "seriózní" zábavu nám připravil Zdenál, čímž dokázal jak je naše lodní třída zajímavá, s bohatou historií a současností. Evropářský kvíz hrálo celkem 7 týmů. Hádali jsme otázky všeho druhu, zapátrali v pamětích a občas i tipovali. Vítězným týmem se stal tým Stará Chlupatá.

A tak nějak probíhal Evropa cup 2017 na Mácháči.

Děkujeme Romanu Kalovi a místnímu klubu za uspořádání tak důležitého závodu a těšíme se na další ročník.

Ríša Kafka ml.

fotky:Hlučínská regata - poslední závod Moravského poháru

přidáno: 24. 10. 2017 12:50, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 2. 2018 8:28 ]

https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/hlucinskaregata-poslednizavodmoravskehopoharu/IMG_0732%20(Kop%C3%ADrovat).JPG
Typickým podzimním závodem můžeme nazvat závod, jehož termín se hodně blíží nejzazšímu Evropa cupu. Jak už z názvu události vyplývá, vše se odehrává na Hlučínském jezeře, jež se nachází téměř na samém okraji Ostravy. Díky významnému průmyslu tohoto města je zde občas těžké rozpoznat mlhu od smogu.
    Předpověď na víkend vypadala docela slibně, a tak se dala čekat hojná účast. Evropek se nás sešlo 10. Plni očekávání jsme nastrojili lodě, a vyhlíželi již slíbený vítr.  Po asi hodinovém odkladu, kdy ještě někteří nabírali síly po pátečním večírku, přišel povel na vodu. Bundy, čepice a něco na zahřátí by se dalo nazvat jako povinná výbava.     Vítr bohužel nedosahoval takových parametrů, aby se první rozjížďka dojela do konce. A tak nastalo čekání na vodě. Někteří to nevydrželi a dali přednost teplému guláši v místním baru. Po pár dalších pokusech postavit trať tak, aby vydržel směr větru (když teda nějaký vítr přišel), se konečně podařilo závodit. Odjeli jsme 3 náročné rozjížďky ve větru do 2 m/s. Podmínka odjetí počtu rozjížděk trojkového poháru byla splněna, a tak jsme se už dále nepokoušeli další aktivity.
Na břehu závodníky čekal řízek a studené pivko.
Větrné předpovědi na neděli nebyly zrovna veselé, a navíc ráno měl přijít silný liják,  tak někteří sbalili své kocábky už večer.
A jak bylo vyvěštěno, tak se taky stalo. Ráno zima, déšť a žádný náznak větru. Závody byly ukončeny ještě před polednem. Popřáli jsme si veselé Vánoce a s radostí se vydali ke svým domovům.
Vítězem nebo spíše vítězkou se stala Kačka Chlupová, druhý skončil Jirka Žáček a hned za nimi Vendy Škráčková.
Děkujeme místnímu klubu za pěkné závody a těšíme se za rok.

Ríša Kafka

výsledky budou dodány

Valné shromáždění, Pavlov, 30.9.2017

přidáno: 20. 10. 2017 4:52, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 20. 10. 2017 4:53 ]

Zpráva z výroční valné hromady bude časem zveřejněna.
Zatím je k vidění pouze prezentace.

https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/_draft_post-4/22089657_1941045292820246_8405883774856096923_n.jpgČeši na výletě v německém Norimberku

přidáno: 20. 10. 2017 0:39, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 2. 2018 8:32 ]

https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/cesinavyletevnemeckemnorimberku/DSC_8269%20(Kop%C3%ADrovat).jpg
Minulý víkend se pár našich nadšenců vydalo na závody do "nedalekého" Norimberka (Německo), aby ukázali svoje schopnosti našim sousedům. Najet za víkend 1400km pro některé není vůbec problém. I s ne moc dobrou předpovědí se všichni těšili na, pro nás nový, jachtařský spot. Celkem se sešlo 40 závodníků, z toho 7 našich. V krásném slunečném počasí to tam vypadalo jako u moře. Sobotní den nabídl pouze opalovačku a jízdu v autíčkách z kopce, ale i tak si ho naši užili. Závodilo se pouze v neděli, a to ve větru horším než je obvykle u nás. I v těchto těžkých podmínkách se naši neztratili a odvezli si velice pěkné výsledky.


Od Adama Plodka
Závody u Norimberku
15. října se český tým závodníků, ve složení Adam Plodek, Ríša Boss Kafka, Petra Ondíková, Štěpán Sivý, Miloslav ml. Soukal, Terka Kováčová a nejaktivnější evropář Jirka Žáček, rozhodl zúčastnit závodů poblíž Norimberku.
Jak se sluší na našeho nejscestovalejšího borce dorazil Jirka společně s Terkou na místo první a zajistil nám krásné místa v kempu a po nich postupně dojeli všichni ostatní.  Po probuzení náš čekalo krásné počasí bez mráčku a jako zrcadlo krásná hladina, i přesto jsme se odhodlaně pustili do strojení lodí a přihlašování, kde se k nám chovali příjemně, přesně tak jak se k profíkům z ciziny má chovat. Naštěstí se pořadatelé připravili na nedostatek větru a vytáhli závodní plastové GTčka, s nimiž ukazovali mladí němci zdatnost s motorovými vozidly již od rána. Mezi obědem a večerním programem pořádaným klubem jsme se rozhodli dojít na zmrzlinu a podívat se po této krásné turistické lokaci a navíc při krásném letním počasí. Nakonec parný den skončil a my se těšili na příjemný kulturní večer, na který bylo připraveno občerstvení ve stylu udělej si svůj hamburger a v celku dobré nápoje. Nakonec jsme si v tento den užili snad všechno co šlo, automobilové závody, zmrzlinu, kulturní večer a dokonce muziku a tanec v Jirkově autě.  Druhý den se již komise rozhodla, že se závod prostě odjede, přece jenom to byla kvalifikace jižního Německa na mistrovství světa, a tak jsme časně dopoledne vyrazili na vodu, kde se Češi pořádně ukázali. Po dvou odplácaných rozjížďkách se umístili na prvních čtyřech pozicích Petra, Štěpán, Suky a Terka.

KONEČNÉ VÝSLEDKY POHÁRU ČECH

přidáno: 20. 10. 2017 0:12, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 20. 10. 2017 0:12 ]

Posledním závodem poháru Čech byla Podzimní regata Václava Vacka na Oldřichově, kde si pro první místo dojel Miloslav Soukal.
Celkem se tedy odjelo 6 závodů, z toho Švestková regata nenaplnila požadovaný počet rozjížděk. Konečné výsledky jsou jen z pěti závodů. Absolutním vítězem se stal Štěpán Sivý.

Zpráva moravského zběha z posledního poháru 3C 2017

přidáno: 19. 10. 2017 23:54, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 2. 2018 8:33 ]

https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/zpravamoravskehozbehazposlednihopoharu3c2017/PA082555%20(Kop%C3%ADrovat).jpg
Už je to tady. Po celoroční práci na své fyzické kondici a rozvoji jachtařských dovedností, jsem se rozhodl vše zúročit a vyjet na první (a také poslední) pohárový závod. Forma mi vyšla přesně na Podzimní regatu Václava Vacka (VS Duchcov). Ačkoli se závod nachází 260km od Vysočiny, nedá se nic dělat. Když člověk musí, tak musí.

Jízda přes půl republiky narušuje sportovní morálku. Bičují nás přívalové deště a rtuť teploměru na palubní desce strmě klesá. Poslední kapku přidává Petra při příjezdu. „ Možná jsem si spletla termín…“ Areál zeje prázdnotou. Při bližším zkoumáním nacházíme auto s německou značkou a Evropou na střeše. Mezinárodní účast mě zaskočila. Ten dortík k obědu jsem si dávat neměl.

Sešlo se nás celkem 17 (z toho jsou dva Němci). Dlouze skládám svoje vypracované tělo do neoprenu. Povedlo se to. Duchcovští organizátoři nic nenechávají náhodě a startují na čas, což mě i několik dalších závodníku na břehu zaskočilo. Pozdní start na výsledkách poznat není. Jsem prostě ve formě. Po čtyřech rozjížďkách máme padla.

Část odpoledne a celý večer je před námi a tak narychlo sestavujeme kontrolní komisy Prsoměrky. V čele komise je hlavní měřič Suky, za Moravu měřím já a za nováčky Martin Mojdl. Petra nám dělá taxikáře a jedeme do nedalekého vinařství za Katkou (Petry O. sestrou), která shodou okolností pracuje s Markétou Schwarzovou (pozn. pro neznalé – 1. vítězka Prsoměrky z roku 2001), ta tam má být také. Pozn. taxikáře – upjaté pohledy komise při Markéty přivítání více než dokazují regulérnost Prsoměrky v prvních letech udělování.  Při povinné návštěvě sklepa, který oproti moravským sklepům není v podzemí, narážíme na víno Sylvan. Katky vstřícnost nám téměř nedovolí se ani najíst, ale za to máme možnost se zúčastnit degustace vín. S úsměvnými zážitky se navracíme do kamarádského kruhu evropářů. S Němci jsme se sblížili natolik, že jsme se rovnou přihlásili na regatu do Norimberku, která se koná následující víkend.

Ráno jsme odjeli další dvě deštivě rozjížďky pod místní duhou. Nezbylo tedy nic jiného než zatleskat vítězi - Sukymu, vyhlásit čecháčkům pohár 3M (sami by to totiž nezvládli) a vyrazit domů.

Ríša (Big Boss)

Výsledky:

http://www.sailing.cz/zavody.php?ctl=171621&sezona=2017

Fotogalerie:

https://www.zonerama.com/zdenekmlejnek/Album/3794362

Moravský pohár po pěti závodech

přidáno: 4. 10. 2017 12:30, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 4. 10. 2017 12:31 ]

Zatím je za námi 5 závodů moravského poháru. Závod na Těrlicku se neodjel kvůli nedostatku větru. Průběžné výsledky jsou tedy jen ze čtyř.
Ještě nás čeká jeden, a to Hlučínská regata 21.10.2017, tak se snad sejdeme v hojném počtu.

Mistrem ČR již po jedenácté Marra Směšný

přidáno: 3. 10. 2017 4:06, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 2. 2. 2018 8:35 ]

https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/mistremcrjizpojedenactemarrasmesny/DSC_7540%20(Kop%C3%ADrovat).jpg
Po loňském neodjetém MČR byl letošní cíl jasný.
Z důvodu státního svátku byl závod čtyřdenní, což nám dalo možnost užít si jachting v dostatečné míře. Hlavní rozhodcovské role se chopil Luboš Hofmann, který tímto závodem ukončil svojí uspěšnou kariéru rozhodčího. Celkem se nás sešlo 38 závodníků. Závod byl naplánován na 12 rozjížděk, a ty se taky odjeli. Velmi důležitou pozici dostal Jarda Plodek, který byl oficiálně jmenován svačinářem LT Evropa. Každý den po rozjížďkách nás na břehu čekala chutná sváča.
První dva dny foukalo 3-5 m/s. Každou rozjížďku bylo závodní pole značně promíchané, jelikož vítr chodil v "nepravidelných" intervalech, a tak nebylo lehké trefit správnou stranu. Páteční večer se nesl v kulturním duchu, a to večírkem s občerstvením a kapelou.
Předpověď na víkend vypadala velmi slibně. V sobotu přišel silnější vítr okolo 6-10 m/s.  Pořadí závodníků se opět velmi promíchalo.
Na večer nás čekala výroční schůze ALT Evropa v jenom vinném sklípku v Pavlově, kde proběhlo také vyhlášení Poháru ČR a putovních cen. Sovu si za svojí lásku k lodní třídě a velmi pestrý slovník odvezl Suky, a prsoměrku dostala Anička Wehrenbergová. Všichni zde načerpali energii na poslední závodní den.
Jak se říká "to nejlepší na konec", tak se taky stalo. Poslední dvě rozjížďky fouklo 6-12 m/s. Závodní pole se zúžilo a někteří okusili teplotu vody i vícekrát. Ríša skončil dokonce s rozbitou hlavou od ráhna. 
Pro celkové vítězství si již po jedenácté dojel Marra Směšný (CZE 11 - že by náhoda?), v závěsu za ním skončil Štěpán Sivý a třetí místo obsadila Vendy Škráčková.
Můžeme říct, že se mistrovství po všech stránkách vydařilo, a těšíme se na další důležitý závod - EVROPA CUP na Mácháči.

Ríša

fotky od svačináře Jardy Plodka: https://www.zonerama.com/YCPardubice/Album/3772396
 
https://sites.google.com/site/europeclasscz/novinky/novinky-2017/mistremcrjizpojedenactemarrasmesny/DSC_7473%20(Kop%C3%ADrovat).jpg

EVROPA CUP - POZVÁNKA

přidáno: 22. 9. 2017 8:55, autor: Richard Kafka   [ aktualizováno 22. 9. 2017 8:58 ]

Ano! Asi každá Evropářka a Evropář ví, že číslo 11 je číslo našeho Marečka. 11. ročník toho nejslavnější jachtařského závodu u nás – Evropa Cupu se uskuteční na romantickém rybníku, kterým je malebné Máchovo jezero. A letošní ročník se uskuteční v 11 měsíci ve dnech 11-12. Těch jedenáctek je tedy tolik, že je jasné, že nás čeká něco neopakovatelného. 

Co nás čeká?
Opět nezapomenutelná regata.
1) V pátek 10.11. po příjezdu bude probíhat velký uvítací večírek v místní klubovně a vrcholem večera bude vyhlášení soutěže o nejoriginálnější perník vyrobený na téma Evropa Cup na Máchově jezeře. Každý účastník tak má domácí úkol jeden exemplář připravit a dovést. Jednak si to natrénujete na blížící se Vánoce, a pokud vyhrajete, darujete vítězi Evropa Cupu jednu z vítězných trofejí.
2) V sobotu i neděli se určitě alespoň chvíli bude závodit – jak počasí dovolí. Svoje mazlíky Evropky si tedy vemte s sebou.
3) V sobotní večer proběhne v týmech vědomostně-zábavná soutěžní hra na téma Evropa v zemích koruny České. Kompletní přípravu hry zajistí pořadatelé.
4) A jelikož Mácha, to je romantismus – večerní ples proběhne v oděvu 19.století. Připravte se tedy prosím tak, abyste večer byli stylizování do oděvu této doby. Proběhne projížďka parníkem po jezeře, kterým je Velký rybník zakončená v nedaleké restauraci. Zakončení sobotního večera proběhne opět v klubovně jachtklubu Doksy. 
Další informace o tomto vrcholu jachtařské sezóny v České republice budou v říjnu zveřejněny ve vypsání regaty. Už teď se však prosím přihlašujte a 11.-12. listopadu zúčastněte letošního ročníku této výjimečné regaty.

Jste srdečně zváni!

Prosím přihlašujte se zde: http://www.sailing.cz/prihlasit.php?ctl=171722

1-10 of 15